30 Mayıs Cmt | Online Zoom Semineri

Weimar Modernizmi (Bauhaus)

Bu seminerde genel olarak Weimar Modernizmi'nden ve ayrıntılı olarak Bauhaus Okulu'ndan bahsedilecektir.
Kayıt Kapalı
Weimar Modernizmi (Bauhaus)

Saat ve yer

30 May 2020 19:00 – 20:30 GMT+3
Online Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

 Birinci Dünya Savaşı'nın hemen sonrasında kurulan ve Adolf Hitler'in 1933'de iktidara gelmesine dek süren Weimar Cumhuriyeti olabildiğince dinamik bir kültür sanat hayatını içeriyordu. Bu dinamizmin nedeni Weimar Anayasası'nın demokratik yapısı olmakla beraber kendini hissettirmeye başlayan Nazizm'in yarattığı gerilim de etkiliydi. Weimar Cumhuriyeti'nin en özgün kurumu sanat ve tasarım eğitimi veren Bauhaus Okulu'ydu. Okulun sanat eğitimine getirdiği devrimci yenilikler 1933'den sonra dünyaya yayılan hocalar ve öğrenciler sayesinde evrenselleşti. Bu seminerde genel olarak Weimar Modernizmi'nden ve ayrıntılı olarak Bauhaus Okulu'ndan bahsedilecektir.

Zoom üstünden gerçekleşen online seminerlerimizde, katılımcılar gerek seminer esnasında, gerekse de sonunda görüş, soru ve paylaşımlarıyla renklenen, öğretici olduğu kadar da keyifli bir ortamı deneyimlemiş oluyorlar.

Akademisyen Osman Erden, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü mezuniyetinden sonra, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat programında "Nasyonal Sosyalizmin Alman Sanatına Yansıması" başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. "Türkiye'de Güncel Sanat Alanını Şekillendiren Unsurlar" başlıklı teziyle doktorasını aldı. MSGSÜ Sanat Tarihi Bölümü'nde yardımcı doçent olarak görevini sürdürüyor. UNESCO'ya bağlı Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) Türkiye Şubesi’nin 2008-2011 yılları arasında yönetim kurulu üyeliğini, 2011-2014 yılları arasında başkanlığını yaptı. 2016’da Modern Sanatın Kısa Tarihi adlı kitabı yayınlandı 

Biletler
Fiyat
Adet
Toplam
 • Online Kayıt
  TRY 100
  +TRY 8 KDV
  TRY 100
  +TRY 8 KDV
  0
  TRY 0
ToplamTRY 0

Etkinliği paylaş