top of page

05 Tem Paz

|

Online Zoom Semineri

Taner Ceylan ile sanatı ve kişisel tarihi üzerine:

serleriyle bizi başka bir yere götüren, düşündürten, hissettiren, çarpan, hayran eden Taner Ceylan, "nasıl oldu?" "nasıl oluyor?", "aklında neler var"... hikayesini ve umarız yakın ve uzak olasılıkları bizlerle paylaşacak.

Taner Ceylan ile sanatı ve kişisel tarihi üzerine:
Taner Ceylan ile sanatı ve kişisel tarihi üzerine:

Saat ve yer

05 Tem 2020 20:00 – 21:30 GMT+3

Online Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

eminerden elde edilecek gelirin bir bölümü dayanışmaya inanan bir grup kültür sanat emekçisinin başlatığı, görsel sanatlar alanında çalışan ve üretenler arasında bir paylaşım ağı olan "omuz.org"a aktarılacaktır. “Duygusal gerçekçilik” resimleriyle tanınan Taner Ceylan, 1991 yılında İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl, Almanya Nürnberg'de ilk grup sergisini ve ilk kişisel sergisini gerçekleştirdi. 1995'de gerçekleşen “Monte Carlo Style” sergisi ve performansı ile çıkış yapan sanatçı, ufuk açan (seminal) bu çalışmaları ile Türkiye sanat sahnesinde önemli bir etki yaptı. 2001-2003 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Ceylan, 2001-2006 yılları arasında Time Out İstanbul'un sanat bölümünün genel yayın yönetmenliğini de yaptı. Eserleri, Sveaas Sanat Koleksiyonu, Hugo Brown Koleksiyonu ve İstanbul Modern Sanat Müzesi dahil olmak üzere dünya çapında özel ve halka açık koleksiyonlarda bulunmaktadır.

Biletler

  • Online Kayıt

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺100,00
    Vergi: +₺8,00 KDV

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page