top of page

16 May Cmt

|

Zoom Semineri

Osman Erden ile Modern Sanatın Dahisi Picasso

Bu seminerde sanatçının ilk dönemlerinden olgunluk zamanına kadarki üretim sürecinde sanata olan yaklaşımından, geleneksel sanat anlayışını nasıl alt üst ettiğinden ve kişisel ilişkilerinden bahsedilecek

Osman Erden ile Modern Sanatın Dahisi Picasso
Osman Erden ile Modern Sanatın Dahisi Picasso

Saat ve yer

16 May 2020 19:00 – 20:30 GMT+3

Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

John Berger, "Picasso'nun Başarısı ve Başarısızlığı" kitabında sahip olduğu müthiş dehaya karşın Pablo Picasso'nun başarısının tartışılır olduğunu iddia eder. Picasso modern sanat içinde diğer sanatçılardan çok daha farklı bir yerde durmaktadır. Bu seminerde sanatçının ilk dönemlerinden olgunluk zamanına kadarki üretim sürecinde sanata olan yaklaşımından, geleneksel sanat anlayışını nasıl alt üst ettiğinden ve kişisel ilişkilerinden bahsedilerek Berger'ın ortaya attığı tartışma sorusuna yanıt aranacaktır.

Zoom üstünden gerçekleşen online seminerlerimizde, katılımcılar gerek seminer esnasında, gerekse de sonunda görüş, soru ve paylaşımlarıyla renklenen, öğretici olduğu kadar da keyifli bir ortamı deneyimlemiş oluyorlar.

Online seminer hakkında bilgi ve kayıt için DM

Akademisyen Osman Erden, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü mezuniyetinden sonra, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat programında "Nasyonal Sosyalizmin Alman Sanatına Yansıması" başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. "Türkiye'de Güncel Sanat Alanını Şekillendiren Unsurlar" başlıklı teziyle doktorasını aldı. MSGSÜ Sanat Tarihi Bölümü'nde yardımcı doçent olarak görevini sürdürüyor. UNESCO'ya bağlı Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) Türkiye Şubesi’nin 2008-2011 yılları arasında yönetim kurulu üyeliğini, 2011-2014 yılları arasında başkanlığını yaptı. 2016’da Modern Sanatın Kısa Tarihi adlı kitabı yayınlandı.

Biletler

  • Kayıt

    ₺100,00
    Vergi: +₺8,00 KDV
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page