top of page

05 Haziran Cum

|

Online Zoom Semineri

Nietzsche ve Amor Fati

Hayatı zorluklarla, mutsuzlukla ve yaşadığı çağı eleştirmekle geçen Nietzsche, nasıl olup da sonunda böyle bir yaşamı, yazgıyı sevmeyi başarabilmiştir?

Nietzsche ve Amor Fati
Nietzsche ve Amor Fati

Saat ve yer

05 Haz 2020 20:00 GMT+3 – 06 Haz 2020 21:30 GMT+3

Online Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

  “Hayata katlanmak güçtür evet, siz de çıtkırıldım olmayın öyle” der Nietzsche’nin Zerdüşt’ü. Üstelik sadece bununla da kalmaz, bize ne kadar mutsuzluk ya da acı getirirse getirsin yaşadığımız hayata evet dememizi, yazgımızı sevmemizi, amor fatiyi öğütler. Hayatı zorluklarla, mutsuzlukla ve yaşadığı çağı eleştirmekle geçen Nietzsche, nasıl olup da sonunda böyle bir yaşamı, yazgıyı sevmeyi başarabilmiştir? Bizler de yaşadıklarımız her ne olursa olsun yazgımızı olduğu gibi, hiçbir şeyi değiştirmek istemeden, çaresizce kabul etmenin ötesinde içindeki her şeyle cesurca yüzleşerek sevmeyi başarabilir miyiz? Nietzsche’nin izinde amor fati üzerine bir yolculuğa çıkmak isteyenler için… Zoom üstünden gerçekleşen online seminerlerimizde, katılımcılar seminer esnasında görüş, soru ve paylaşımlarıyla renklenen, öğretici olduğu kadar da keyifli bir ortamı deneyimlemiş oluyorlar.

Bergen Coşkun Özüaydın, 1998 İstanbul Üni. İngilizce İşletme bölümü mezuniyetinin sonrasında, reklam yazarlığı ve oyunculukla geçen bir dönemin ardından, 2008'de, Maltepe Üniv.'nde Felsefe ve Psikoloji bölümlerinden dereceyle mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Etik ve Uygulamalı Etik yüksek lisansını tamamlayarak, felsefe alanında doktorasını yapan Bergen, üniversitenin felsefe bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Öğrenme ve öğretme yoldaşlığına olan inancı ile 2019’da girdiği İstanbul Üniv. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde de öğrenciliği devam eden Bergen, edebiyatın içindeki felsefeyi araştırmakta ve harıl harıl felsefe çalışmaktadır. 

Biletler

  • Online Kayıt

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺100,00
    Vergi: +₺8,00 KDV

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page