top of page

23 Kas Sal

|

Sabancı Müzesi, Emirgan

Nergis Abıyeva ile Sabancı Müzesi Ziyareti

23 Kasım Salı, Nergis Abıyeva ile Sakıp Sabancı Müzesi'nde devam eden "Tanzimat’tan Cumhuriyet’e: Ressam Hocaların Ressam Öğrencileri" sergisini birlikte geziyoruz.

Nergis Abıyeva ile Sabancı Müzesi Ziyareti
Nergis Abıyeva ile Sabancı Müzesi Ziyareti

Saat ve yer

23 Kas 2021 13:00 – 17:00 GMT+3

Sabancı Müzesi, Emirgan, Emirgan, Sakıp Sabancı Cd. No:42, 34467 Sarıyer/İstanbul, Türkiye

Etkinlik hakkında

Sanatçılar; Hoca Ali Rıza, Halife Abdülmecid Efendi, Hüseyin Zekâi Paşa, İvan Konstantinoviç Ayvazovski, Şevket Dağ, Hikmet Onat, Hüseyin Avni Lifij, İbrahim Çallı, Nazmi Ziya Güran. Sergide seçilen resimler üzerinden 150 yılı aşkın bir zaman diliminde Türk resminin dönüşümlerini, sanatçı ve eser ilişkilerini inceleyeceğiz. Tarih: 23 Kasım, Salı Zaman: 13:00 - 15:00 Müze ziyareti ve MSA Restoran girişlerinde fotoğraflı kimlik ile birlikte, aşı kartınızı, aşı olunmadıysa en geç 48 saat önce yapılmış negatif sonucu olan PCR testinizi, ya da Covid-19 geçirmiş olan misafirlerin (bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) ilgili belgelerini ibraz etmeleri zorunludur. Belgelerini ibraz etmeyen misafirlerin giriş kabulleri yapılamamaktadır. Nargis Abiyeva İTÜ'nün Sanat Tarihi programında doktora yapan Nergis Abıyeva 2014 yılında MSGSÜ Sanat Tarihi bölümünü bitirdi, lisans eğitimi sırasında Brera Akademi’de öğrenim gördü. MSGSÜ Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat yüksek lisans programından Tiraje Dikmen’in Sanatı ve Hayatı başlıklı teziyle mezun oldu. 1950’lerde Paris’e giden ressamlar bağlamında Tiraje Dikmen konulu araştırmasıyla 2017’de SALT Araştırma Fonu’nu kazandı. 2015-2017 yılları arasında Maçka Sanat Galerisi’nin 40. Yıl Projeleri için arşiv sorumlusu olarak çalıştı ve arşiv sergilerinin düzenlenmesine katkıda bulundu. Görünmeyene Bakmak kitabının editör yardımcılığını üstlendi. 2017-2019 yılları arasında İstanbul merkezli özel bir koleksiyonda görev aldı. Nisan 2019-Aralık 2020 tarihleri arasında ARTER’de araştırmacı olarak çalıştı. Abıyeva’nın makaleleri Sanat Dünyamız, PRŌTOCOLLUM, Genç Sanat Dergisi, Istanbul Art News, Birikim gibi yayınlarda ve kitaplarda yayınlanmaktadır. Abıyeva, 2017’den itibaren Aica Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği üyesidir ve 2019’dan beri modern ve çağdaş sanat üzerine seminer programları yürütmektedir. #müzegezisi #müzeziyareti #sakıpsabancımüzesi #sakipsabancimuzesi #modernsanat #müzegezisi #nergisabıyeva

Biletler

  • gezi kayıt

    Sabacı Müzesi Covid-19 Önlemleri: Çalışanlar ve ziyaretçilerin sağlığı için 7 Eylül 2021 Salı gününden itibaren Müze ziyaretlerinde ve MSA Restoran ile the Seed girişlerinde fotoğraflı kimliğinizle birlikte, aşı kartınızı, aşı olunmadıysa en geç 48 saat önce yapılmış negatif sonucu olan PCR testinizi, ya da Covid-19 geçirmiş olan misafirlerin (bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) ilgili belgelerini ibraz etmeleri zorunludur. Belgelerini ibraz etmeyenler müzeye giriş yapamamaktadır.

    ₺240,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page