top of page

09 Mart Sal

|

Online Zoom Semineri

Modern Sanat ve Felsefe 2

"Ayrılmazlar" olarak niteleyebileceğimiz ama nadiren eş zamanlı dinleme fırsatı bulduğumuz "sanat ve felsefe" ikilisini özel bir seminerler serisinde buluşturuyoruz.

Modern Sanat ve Felsefe 2

Saat ve yer

09 Mar 2021 20:00 – 21:30 GMT+3

Online Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

Ayrılmazlar" olarak niteleyebileceğimiz ama nadiren eş zamanlı dinleme fırsatı bulduğumuz "sanat ve felsefe" ikilisini özel bir seminerler serisinde buluşturuyoruz. Sanat akımını ve akıma dahil olan sanatçı ve eserlerini Ali Kemal İnceer'den dinlerken, akımın felsefi altyapısını ve açılımını Bergen Coşkun'dan dinleyeceğimiz programın bu ikinci seminerinde bizi bekleyen akımlar, sanatçılar ve eserleri şöyle: POP ART Andy Warhol "Marilyn Diptych", 1962 KAVRAMSAL SANAT (CONCEPTUAL ART) Joseph Koshut "Saat 1 ve 5", 1965 ARTE POVERA (YOKSUL SANAT) Mario Merz "Lingotto", 1968 MİNİMALİZM Carl Andre "Çinko Çelik Düzlem", 1969 NEO DADA Joseph Beuys "Keçe Elbise", 1970 Kaçırılan semineri kayıttan izlemek mümkündür.

Doç. Dr. Bergen Coşkun Özüaydın, 1998 İstanbul Üni. İngilizce İşletme bölümü mezuniyetinin sonrasında, reklam yazarlığı ve oyunculukla geçen bir dönemin ardından, 2008'de, Maltepe Üniv.'nde Felsefe ve Psikoloji bölümlerinden dereceyle mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Etik ve Uygulamalı Etik yüksek lisansını tamamlayarak, felsefe alanında doktorasını yapan Bergen, üniversitenin felsefe bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Öğrenme ve öğretme yoldaşlığına olan inancı ile 2019’da girdiği İstanbul Üniv. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde de öğrenciliği devam eden Bergen, edebiyatın içindeki felsefeyi araştırmakta ve harıl harıl felsefe çalışmaktadır.  

Ali Kemal İnceer, 1979 yılında İzmir’de doğdu. 2007 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihli bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladıktan sonra, önce Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı'nda, ardından Doğa Koleji'nde çalıştı ve yöneticilik yaptı. 2017 yılından beri de çeşitli kurumlarda sanat tarihi seminerleri vermeye devam ediyor.  

Biletler

Fiyat

Adet

Toplam

 • 9 Mart Salı

  ₺150,00

  KDV dahil

  Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

  ₺150,00

  KDV dahil

  0

  ₺0,00

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page