top of page

16 Ağu Paz

|

Online Zoom Semineri

Mitolojinin Tehlikeli Kadınları: Medea ve Elektra

Antik Yunan mitolojisinin iki kadın kahramanı Medea ve Elektra içlerini alev alev yakan intikam duygusuyla cevap verirler acıya. Euripides’in, Sophokles’in ve Seneca’nın eserlerinin izini sürerek, bu kadınlardan öğreneceklerimiz var:

Mitolojinin Tehlikeli Kadınları: Medea ve Elektra
Mitolojinin Tehlikeli Kadınları: Medea ve Elektra

Saat ve yer

16 Ağu 2020 20:00 – 21:30 GMT+3

Online Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

Hangimiz hiç aldatılmadığımızı, hiç haksızlığa uğramadığımızı hadi bütün bunlar bir yana hiç acı çekmediğimizi iddia edebiliriz? Öyle ya da böyle kimi insanlar bizi aldatır, kimileri bize haksızlık yapar. Bazen de hayat öyle bir şey yaşatır ki bize, kendimizi acı çekerken ya da yas tutarken buluveririz, buluverebiliriz. Hatta çoğu zaman hayatımız bir aldatılışa, bir haksızlığa, bir acıya nasıl tepki verdiğimizle şekilleniverir. Antik Yunan mitolojisinin iki kadın kahramanı Medea ve Elektra içlerini alev alev yakan intikam duygusuyla cevap verirler acıya. Euripides’in, Sophokles’in ve Seneca’nın eserlerinin izini sürerek, bu kadınlardan öğreneceklerimiz var: Acıya dair, ihanete, intikama dair, bedel ödemeye dair, kadın olmanın hiçbir öneminin olmadığı bir toplumda kadın olmaya, anne olmaya ya da olamamaya, ölmeye ve yaşamaya dair.

Biletler

  • Online Kayıt

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺100,00
    Vergi: +₺8,00 KDV

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page