top of page

Pazarlar 15:00-17:00

|

Zoom Semineri

Mehmet Sindel ile MovieCore (Mart 2022)

Mehmet Sindel, film okumalarında 4 saat konsantre olamayanlar için yeni bir içerik paketi hazırladı MOVIE CORE buluşmalarında yine filmin önemli sahneleri üzerinden dolu dolu film okuması bizi bekliyor. Ancak her filmin okuması “2 SAAT “ sürecek.

Mehmet Sindel ile MovieCore (Mart 2022)
Mehmet Sindel ile MovieCore (Mart 2022)

Saat ve yer

Pazarlar 15:00-17:00

Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

Her Pazar bir filmin okumasında, 15:00 - 17:00 arası buluşacağız. Her ay bir temamız var. Kaçıranlara sonradan kayıt da yollanıyor.  

Mart teması:

MODERN KLASİKLER Hepsi Pazar günü : 6 Mart Blade Runner 13 Mart Eternal Sunshine of The Spotless Mind 20 Mart Kuzuların Sessizliği 27 Mart Se7en

Film okuması ucu açık tartışma kısmı dahil, toplam 2 saat sürecek. Sindel okumalarında, hem sinematografi, kurgu, semboller, ışık, gölge ve müzik gibi sinemanın unsurlarıyla kurulan anlamı (yani teknik okumayı), hem de filmin sosyolojik, psikolojik, felsefi, mitolojik, feminist okumalarını yapıyor. Soru/cevap interaktivite okuma esnasında da mevcut, ancak tartışmalar sona saklanıyor.  

Mehmet Sindel Arka Pencere ve Atlas Tarih dergilerinde sinema yazarlığı yaptı. Işık Üniversitesi'nde Film Okuma Dersleri verdi. Kurumsal ve bireysel katılımla, film okuma atölyeleri düzenliyor, seminerler ve eğitimler veriyor.

Biletler

  • 4 Film Okuması için (Mart)

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺600,00

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page