top of page

07 Mar Pzt

|

Zoom Semineri

Mehmet Sindel ile Film Okuması ( Üç Renk: Mavi)

“Evrensel öyküler ve temalar anlatmak istiyorum, ama özel yaşamdan parçalarla.” diyen Krzysztof Kieslowski'nin, bu isteğini son derece etkili bir şekilde hayata geçirdiği üçlemesinin ilk filmi Üç Renk: Mavi okuması 7 Mart Pazartesi.

Mehmet Sindel ile Film Okuması ( Üç Renk: Mavi)
Mehmet Sindel ile Film Okuması ( Üç Renk: Mavi)

Saat ve yer

07 Mar 2022 19:30

Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

Filmin okuması yaklaşık 4 saat sürecek. Üzerine ucu açık tartışma kısmı başlayacak. Sindel okumalarında, hem sinematografi, kurgu, semboller, ışık, gölge ve müzik gibi sinemanın unsurlarıyla kurulan anlamı (yani teknik okumayı), hem de filmin sosyolojik, psikolojik, felsefi, mitolojik, feminist okumalarını yapıyor. Soru/cevap interaktivite okuma esnasında da mevcut, ancak tartışmalar sona saklanıyor.

Seminerler esnasında izleyenlerle paylaşılmak üzere kayıt alınmıyor.) Mehmet Sindel Arka Pencere ve Atlas Tarih dergilerinde sinema yazarlığı yaptı. Işık Üniversitesi'nde Film Okuma Dersleri verdi. Kurumsal ve bireysel katılımla, film okuma atölyeleri düzenliyor, seminerler ve eğitimler veriyor.

Biletler

  • 1 Film Okuması için

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺180,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page