top of page

7 Ekim'den itibaren Perşembeler 20:00-22:00

|

Zoom Semineri

Mehmet Altuğ Ersoy ile Sosyal Psikoloji

Mehmet Altuğ Ersoy ile "benim ve toplumun birlikte var olabilmesinin psikolojisi" Sosyal Psikoloji atölyemiz 7 Ekim'de başlıyor. Çiğdem Kağıtçıbaşı’na göre sosyal psikoloji, sosyal ve kültürel ortamdaki birey davranışının özelliklerinin ve nedenlerinin bilimsel biçimde incelenmesidir.

Mehmet Altuğ Ersoy ile Sosyal Psikoloji
Mehmet Altuğ Ersoy ile Sosyal Psikoloji

Saat ve yer

7 Ekim'den itibaren Perşembeler 20:00-22:00

Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

Mehmet Altuğ Ersoy ile "benim ve toplumun birlikte var olabilmesinin psikolojisi" Sosyal Psikoloji atölyemiz 7 Ekim'de başlıyor.

 

Çiğdem Kağıtçıbaşı’na göre sosyal psikoloji, sosyal ve kültürel ortamdaki birey davranışının özelliklerinin ve nedenlerinin bilimsel biçimde incelenmesidir. 

 

Bu atölyede altı hafta süre ile aşağıdaki konuları birlikte ele alırken, bir yandan da kendi konumunuzu ve benliğinizi, ait olduğunuz toplumu hesaba katarak, yüksek bir farkındalıkla tekrar ele alabileceksiniz.

 

İzlenim Oluşturma, Davranışa Neden Yükleme, Sosyal Biliş, Şemalar ve Kullanımı, Kalıp Yargılar, Zihinsel Kısa Yollar, Sosyal Etki ve Sosyal Güç, İnsanlar Neden Uyum Gösterir, Boyun Eğme – İtaat, Tutum ve Tutum Değişimi, Kişilerarası Çekicilik ve Yakın İlişkiler, Yalnızlık Duygusu, Cinsiyet Rolleri, Çatışma, Çelişkiler, Saldırganlık, Ayrımcılık, Sosyal Kimlik, İletişim, Uzlaşma, Kitle Davranışı, Toplumsallaşma, Kültür ve Benlik, Kendini Sunma. 

(Seriye kayıtlı kişilerle kaçırdıkları seminerin kaydı paylaşılabilecektir.)

Mehmet Altuğ Ersoy, Özel Alman Lisesi'nin ardından, önce İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde, daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde eğitim aldı. Psikoloji alanındaki ilgisini, mesleki tercihi doğrultusunda daha da derinleştirmek için çeşitli üniversite ve akredite kuruluşlar bünyesinde aralarında Bireysel Danışmanlık Teknikleri Süpervizyon, Kognitif Görüşme Teknikleri Süpervizyon, Çözüm Odaklı Terapi Sertifikası, Hipnoz Eğitimi ve Uygulama Sertifikası, Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası, Yetişkinlerde Klinik Görüşme Teknikleri, Çift Ve Ailede Klinik Görüşme Teknikleri gibi başlıkların da bulunduğu konularda eğitimlere katılarak sertifikasyonlar aldı. Felsefi Danışmanlık mesleğinin yanı sıra özel eğitim kurumları bünyesinde düşünce, felsefe, estetik, etik, ezoterizm ve psikoloji ile ilgili eğitimler veriyor. Birçok üniversite ve sivil toplum kuruluşunda konuşmacı ve eğitmen olarak seminerler düzenliyor.

Biletler

  • Kayıt _6 Seminerin Tamamı için

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺1.000,00

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page