6 Mayıs itibariyle Perşembe ve Pazarlar | İlk 2 seminer 21:00 takip edenler 20:30'da

Mehmet Altuğ Ersoy ile Doğu Felsefesi

Seride 10 seminer var. Seriye kayıtlı kişilerle kaçırdıkları seminerin kaydı paylaşılacak. Ramazan nedeniyle ilk iki seminer saat 21:00'de başlayacak. Takip eden seminerler 20.30 - 22.30 saatleri arası gerçekleşecek. Ramazan Bayramı haftası seminer olmayacak.
Mehmet Altuğ Ersoy ile Doğu Felsefesi

Saat ve yer

6 Mayıs itibariyle Perşembe ve Pazarlar
İlk 2 seminer 21:00 takip edenler 20:30'da

Etkinlik hakkında

Bu eğitimle Türkiye’de ilk kez “Doğu Felsefesi”ne renkli bir kolaj üzerinden eğiliyoruz. Bu, Anadolu’dan Uzak Doğu’ya hatta daha da doğuya Meksika’ya dek süren bir düşünce yolculuğudur. İlk hafta Anadolu topraklarında yaşamış önemli filozoflardan bir bölümünü inceleyeceğiz. İkinci haftada Türklerin ana yurdunda doğmuş ve binlerce kilometrekarelik coğrafyaları etkilemiş, nice devletlerin temel inancı olmuş Şamanizmi konuşacağız. Takiben Hinduizm, Budizm ve Sihizm üzerine çalışmalarımız devam edecek. Takip eden haftalarda Çin felsefesini detaylarıyla ele aldıktan ve Tao üzerine çalıştıktan sonra Japon felsefesini anlamak ve yaşama nasıl geçirildiğini görmek üzere Şintoizm ve İkigai’yi masaya yatıracağız. Yedinci ve sekizinci haftalarda Tibet düşüncesini de içeren “Doğu Felsefesi Uygulamaları” başlıklı iki ayrı oturumumuz olacak, bu oturumlarda birçok stratejik ve felsefi pratikleri tanıyacağız. Yolculuğumuz Hint asıllı Amerikalı hekim, yazar, konuşmacı ve alternatif tıp uzmanı Deepak Chopra’nın başarıya götüren yedi yasasıyla ve Kadim Kızılderili Felsefesi’ni içeren Toltek Bilgeliği’nin esaslarıyla tamamlanacak.

1. ANADOLU VE İRAN FELSEFESİ (6 Mayıs): Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî - İbn-i Sina - İbn Rüşd - Gazzâlî - Fârâbî – Râzî 2. ŞAMAN FELSEFESİ (9 Mayıs): Şamanik Kozmogoni (evren doğum) - Ritüel, Dans ve Müziğin Yeri – Göğe Çıkış – Şamanizmde Doğa – Şamanik Simgesellik 3. HİNT FELSEFESİ (20 Mayıs): Hinduizm - Budizm (Dhammaphada) – Sihizm 4. TAO FELSEFESİ (23 Mayıs) Haziran): Taoculuk, Tao Te Ching, Birlik Doktrini, Yenilenme Döngüleri, Ölümden Sonra, Kutsal Çember, Taocu Uygulamalar 5. ÇİN FELSEFESİ (27 Mayıs): Zhouyi - Konfüçyüs - Mencius - Laozi - Çin Ontolojisi – Çin Metafiziğinde Boşluk (Sunyata) 6. ŞİNTO ve İKİGAİ (30 Mayıs): Animist ve Şamanist Tanrılar Yolu – Şintoist Kozmogoni (evren doğum) – İkigai (yaşamda bir amaç / varoluş nedeni) Felsefesi ve Uygulanışı 7. DOĞU FELSEFESİ UYGULAMALARI (3 Haziran) : Zen – Kapısız Geçit - On Boğa - İletişimde Zen Bilgeliği 8. DOĞU FELSEFESİ UYGULAMALARI (6 Haziran) : Japon Strateji Rehberi “Beş Çember”- Sun Tzu’nun Savaş Sanatı - Sessizliğin Sesi – Tibet Bilgeliği (Blavatsky) 9. DEEPAK CHOPRA / BAŞARININ 7 YASASI (10 Haziran) : Başarının, ya da Yaşamın 7 Spritüel Yasası’nın Kuramsal ve Uygulama Olarak Ele Alınması 10. DON MIGUEL RUİZ / TOLTEK BİLGELİĞİ (13 Haziran) : Kadim Amerika Bilgeliğinde Meksika ve Kızılderili Yaşam Felsefesi - Huzuru Getiren 5 Anlaşma

Mehmet Altuğ Ersoy, Özel Alman Lisesi'nin ardından, önce İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde, daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde eğitim aldı. Psikoloji alanındaki ilgisini, mesleki tercihi doğrultusunda daha da derinleştirmek için çeşitli üniversite ve akredite kuruluşlar bünyesinde aralarında Bireysel Danışmanlık Teknikleri Süpervizyon, Kognitif Görüşme Teknikleri Süpervizyon, Çözüm Odaklı Terapi Sertifikası, Hipnoz Eğitimi ve Uygulama Sertifikası, Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası, Yetişkinlerde Klinik Görüşme Teknikleri, Çift Ve Ailede Klinik Görüşme Teknikleri gibi başlıkların da bulunduğu konularda eğitimlere katılarak sertifikasyonlar aldı. Felsefi Danışmanlık mesleğinin yanı sıra özel eğitim kurumları bünyesinde düşünce, felsefe, estetik, etik, ezoterizm ve psikoloji ile ilgili eğitimler veriyor. Birçok üniversite ve sivil toplum kuruluşunda konuşmacı ve eğitmen olarak seminerler düzenliyor.

Biletler
Fiyat
Adet
Toplam
  • 10 seminer için toplu kayıt
    TRY 1,300
    TRY 1,300
    0
    TRY 0
ToplamTRY 0

Etkinliği paylaş