14 Temmuz Sal | Online Zoom Semineri

Magnum Photos, Bir Fotoğraf Ajansının Hikayesi

Magnum Photos kurulduğu andan itibaren dünyanın gidişatına yön vermiş önemli olayları belgeleyen efsanevi fotoğrafçıların ajansı oldu. Bu seminerde Magnum Photos'un hikayesinden bahsedilecektir.
Kayıt Kapalı
Magnum Photos, Bir Fotoğraf Ajansının Hikayesi

Saat ve yer

14 Tem 2020 20:30 – 22:00 GMT+3
Online Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

II.Dünya Savaşı'nın hemen sonrasında, 1947 Baharı'nda, New York Modern Sanatlar Müzesi'ndeki bir öğle yemeğinde Robert Capa meslektaşlarına bir fotoğraf ajansının kurulması gerekliliğinden bahsetti. Kısa bir süre sonra Paris'te Robert Capa, Henri Cartier Bresson, George Rodger ve David “Chim” Seymour Magnum Photos'u kurdular. Magnum ismini içmeyi pek sevdikleri şampanyanın markasından aldıklarına dair rivayetler mevcut. Magnum Photos kurulduğu andan itibaren dünyanın gidişatına yön vermiş önemli olayları belgeleyen efsanevi fotoğrafçıların ajansı oldu. Bu seminerde Magnum Photos'un hikayesinden bahsedilecektir.

Akademisyen Osman Erden, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü mezuniyetinden sonra, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat programında "Nasyonal Sosyalizmin Alman Sanatına Yansıması" başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. "Türkiye'de Güncel Sanat Alanını Şekillendiren Unsurlar" başlıklı teziyle doktorasını aldı. MSGSÜ Sanat Tarihi Bölümü'nde yardımcı doçent olarak görevini sürdürüyor. UNESCO'ya bağlı Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) Türkiye Şubesi’nin 2008-2011 yılları arasında yönetim kurulu üyeliğini, 2011-2014 yılları arasında başkanlığını yaptı. 2016’da Modern Sanatın Kısa Tarihi adlı kitabı yayınlandı.

Biletler
Fiyat
Adet
Toplam
 • Online Kayıt
  TRY 100
  +TRY 8 KDV
  TRY 100
  +TRY 8 KDV
  0
  TRY 0
ToplamTRY 0

Etkinliği paylaş