top of page

14 Tem Sal

|

Online Zoom Semineri

Magnum Photos, Bir Fotoğraf Ajansının Hikayesi

Magnum Photos kurulduğu andan itibaren dünyanın gidişatına yön vermiş önemli olayları belgeleyen efsanevi fotoğrafçıların ajansı oldu. Bu seminerde Magnum Photos'un hikayesinden bahsedilecektir.

Magnum Photos, Bir Fotoğraf Ajansının Hikayesi
Magnum Photos, Bir Fotoğraf Ajansının Hikayesi

Saat ve yer

14 Tem 2020 20:30 – 22:00 GMT+3

Online Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

II.Dünya Savaşı'nın hemen sonrasında, 1947 Baharı'nda, New York Modern Sanatlar Müzesi'ndeki bir öğle yemeğinde Robert Capa meslektaşlarına bir fotoğraf ajansının kurulması gerekliliğinden bahsetti. Kısa bir süre sonra Paris'te Robert Capa, Henri Cartier Bresson, George Rodger ve David “Chim” Seymour Magnum Photos'u kurdular. Magnum ismini içmeyi pek sevdikleri şampanyanın markasından aldıklarına dair rivayetler mevcut. Magnum Photos kurulduğu andan itibaren dünyanın gidişatına yön vermiş önemli olayları belgeleyen efsanevi fotoğrafçıların ajansı oldu. Bu seminerde Magnum Photos'un hikayesinden bahsedilecektir.

Akademisyen Osman Erden, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü mezuniyetinden sonra, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat programında "Nasyonal Sosyalizmin Alman Sanatına Yansıması" başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. "Türkiye'de Güncel Sanat Alanını Şekillendiren Unsurlar" başlıklı teziyle doktorasını aldı. MSGSÜ Sanat Tarihi Bölümü'nde yardımcı doçent olarak görevini sürdürüyor. UNESCO'ya bağlı Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) Türkiye Şubesi’nin 2008-2011 yılları arasında yönetim kurulu üyeliğini, 2011-2014 yılları arasında başkanlığını yaptı. 2016’da Modern Sanatın Kısa Tarihi adlı kitabı yayınlandı.

Biletler

  • Online Kayıt

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺100,00
    Vergi: +₺8,00 KDV
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page