top of page

15 Temmuz Çar

|

Online zoom semineri

Leonardo Da Vinci

Leonardo da Vinci (1452-1519) yalnızca dünyanın en meşhur resimlerinden Mona Lisa’nın yaratıcısı değildi, aynı zamanda İtalyan Rönesansı’nın en etkileyici sanatçılarındandı.

Leonardo Da Vinci
Leonardo Da Vinci

Saat ve yer

15 Tem 2020 20:00 – 21:30 GMT+3

Online zoom semineri

Etkinlik hakkında

Leonardo da Vinci (1452-1519) yalnızca dünyanın en meşhur resimlerinden Mona Lisa’nın yaratıcısı değildi, aynı zamanda İtalyan Rönesansı’nın en etkileyici sanatçılarındandı. Üretimi yalnızca sanatla sınırlı kalmayan Leonardo aynı zamanda mimar ve mucitti, bir bakıma ideal Rönesans insanının temsiliydi. Seminerde, Leonardo’nun sanatı ve hayatı incelenecek, Mona Lisa’nın Louvre’dan çalınmasına ayrı bir parantez açılarak bu hırsızlığın modern sanatı nasıl etkilediği üzerine de konuşulacak.

Nergis Abıyeva 2014 yılında MSGSÜ Sanat Tarihi bölümünü bitirdi, lisans eğitimi sırasında Brera Akademi’de öğrenim gördü. MSGSÜ Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat mastır programından Tiraje Dikmen’in Sanatı ve Hayatı başlıklı teziyle mezun oldu. 1950’lerde Paris’e giden ressamlar bağlamında Tiraje Dikmen konulu araştırmasıyla 2017’de SALT Araştırma Fonu’nu kazandı. 2015-2017 yılları arasında Maçka Sanat Galerisi’nin 40. Yıl Projeleri için arşiv sorumlusu olarak çalıştı ve arşiv sergilerinin düzenlenmesine katkıda bulundu. Görünmeyene Bakmak kitabının editör yardımcılığını üstlendi. 2017-2019 yılları arasında İstanbul merkezli özel bir koleksiyonda görev aldı. Nisan 2019’tan itibaren ARTER’de araştırmacı olarak çalışan Abıyeva’nın makaleleri Sanat Dünyamız, PRŌTOCOLLUM, Genç Sanat Dergisi, Istanbul Art News, Art Unlimited Dergisi, Birikim gibi mecralarda yayınlanmaktadır.

Biletler

  • Online kayıt

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺100,00
    Vergi: +₺8,00 KDV

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page