top of page

29 Mayıs Cum

|

Zoom ile Online Seminer

Herakliatos ve Logos: Hayatı Akışa Bırakmak

Felsefe tarihinde pek çok filozofta sık sık karşımıza çıkan logos, Herakleitos için her şeydedir ve her şey ona göredir.

Herakliatos ve Logos: Hayatı Akışa Bırakmak
Herakliatos ve Logos: Hayatı Akışa Bırakmak

Saat ve yer

29 May 2020 20:00 – 21:30

Zoom ile Online Seminer

Etkinlik hakkında

"Beni değil logos’u dinlemek ve her şeyin bir olduğunu uyumla söylemektir bilgelik" der filozof Herakleitos. Felsefe tarihinde pek çok filozofta sık sık karşımıza çıkan logos, Herakleitos için her şeydedir ve her şey ona göredir. Onu bir kez kavradığımızda, hayat hepimiz için çok daha kolay, çok daha güzel, çok daha iyi yaşanır olacaktır. Ama nasıl? Herakleitos, beni değil, logosu dinleyin dese de, önce onu dinleyerek başlarsak eğer, belki sonunda logostan daha fazla pay almayı, logosu kavramayı, kendimizi logosa bırakmayı başarabilir, onun sözleriyle neden iyi ve kötünün bir ve aynı şey olduğunu, neden aynı ırmağa ikinci kez girdiğimizde aynı biz olamayacağımızı ve hayatın neden taşları sürüp oynayan bir çocuk olduğunu anlayabiliriz. Bu çocuk hayat bizden ne bekliyor? Herakleitos’a kulak verelim.

Zoom üstünden gerçekleşen online seminerlerimizde, katılımcılar seminer esnasında görüş, soru ve paylaşımlarıyla renklenen, öğretici olduğu kadar da keyifli bir ortamı deneyimlemiş oluyorlar.

Bergen Coşkun Özüaydın, 1998 İstanbul Üni. İngilizce İşletme bölümü mezuniyetinin sonrasında, reklam yazarlığı ve oyunculukla geçen bir dönemin ardından, 2008'de, Maltepe Üniv.'nde Felsefe ve Psikoloji bölümlerinden dereceyle mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Etik ve Uygulamalı Etik yüksek lisansını tamamlayarak, felsefe alanında doktorasını yapan Bergen, üniversitenin felsefe bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Öğrenme ve öğretme yoldaşlığına olan inancı ile 2019’da girdiği İstanbul Üniv. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde de öğrenciliği devam eden Bergen, edebiyatın içindeki felsefeyi araştırmakta ve harıl harıl felsefe çalışmaktadır. 

Biletler

  • Online Kayıt

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺100,00
    Vergi: +₺8,00 KDV

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page