top of page

10 Haz Çar

|

Zoom online semineri

FAHRELNISA ZEID

Fahrelnissa Zeid, İstanbul'dan Paris'e, Londra'dan Amman'a şehirleri aşan hayatı ve sınırları aşan sanat anlayışıyla, Türkiye’de modern resmin en etkili sanatçılarından biridir. Seminerde, Şakir Paşa ailesinin sanatçı üyelerinden biri olan Fahrelnissa’nın sanatçı aktarılacak.

FAHRELNISA ZEID
FAHRELNISA ZEID

Saat ve yer

10 Haz 2020 19:00 – 20:30

Zoom online semineri

Etkinlik hakkında

Fahrelnissa Zeid, İstanbul'dan Paris'e, Londra'dan Amman'a şehirleri aşan hayatı ve sınırları aşan sanat anlayışıyla, Türkiye’de modern resmin en etkili sanatçılarından biridir. Seminerde, Şakir Paşa ailesinin sanatçı üyelerinden biri olan Fahrelnissa’nın sanatının özellikle sıradışı taraflarının üzerinde durulacak.

Zoom üstünden gerçekleştireceğimiz online seminer hakkında bilgi ve kayıt için DM

Nergis Abıyeva 2014 yılında MSGSÜ Sanat Tarihi bölümünü bitirdi, lisans eğitimi sırasında Brera Akademi’de öğrenim gördü. MSGSÜ Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat mastır programından Tiraje Dikmen’in Sanatı ve Hayatı başlıklı teziyle mezun oldu. 1950’lerde Paris’e giden ressamlar bağlamında Tiraje Dikmen konulu araştırmasıyla 2017’de SALT Araştırma Fonu’nu kazandı. 2015-2017 yılları arasında Maçka Sanat Galerisi’nin 40. Yıl Projeleri için arşiv sorumlusu olarak çalıştı ve arşiv sergilerinin düzenlenmesine katkıda bulundu. Görünmeyene Bakmak kitabının editör yardımcılığını üstlendi. 2017-2019 yılları arasında İstanbul merkezli özel bir koleksiyonda görev aldı. Nisan 2019’tan itibaren ARTER’de araştırmacı olarak çalışan Abıyeva’nın makaleleri Sanat Dünyamız, PRŌTOCOLLUM, Genç Sanat Dergisi, Istanbul Art News, Art Unlimited Dergisi, Birikim gibi mecralarda yayınlanmaktadır.

Biletler

  • FAHRELNISA ZEID

    NERGIS ABIYEVA İLE

    ₺100,00
    Vergi: +₺8,00 KDV
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page