top of page

10 May Paz

|

Web Semineri

Dr. Bergen Coşkun, "Spinoza ile duygulardan özgürleşmek"

Spinoza, duygulardan yüzünden acı çekmekten kurtulmanın, eyleme yeteneğimizi kısıtlayan ve bizi harekete geçmekten alıkoyan olumsuz duygulardan özgürleşmenin bir olanağını arar. Acaba Spinoza’nın Etika’sından yola çıktığımızda, daha az acı çeken, daha etkin ve mutlu bir insan haline gelebilir miyiz?

Dr. Bergen Coşkun, "Spinoza ile duygulardan özgürleşmek"
Dr. Bergen Coşkun, "Spinoza ile duygulardan özgürleşmek"

Saat ve yer

10 May 2020 19:00 – 20:30

Web Semineri

Etkinlik hakkında

Hüzünden kurtulmak ve daha mutlu bir insan olmak, çoğumuzun en büyük özlemlerinden biri. Duygular ve düşünceler arasındaki ilişkiye modern psikolojiden ve psikiyatriden çok daha uzun zaman önce dikkatimizi çeken Spinoza, duygulardan yüzünden acı çekmekten kurtulmanın, eyleme yeteneğimizi kısıtlayan ve bizi harekete geçmekten alıkoyan olumsuz duygulardan özgürleşmenin bir olanağını arar. Acaba Spinoza’nın Etika’sından yola çıktığımızda, daha az acı çeken, daha etkin ve mutlu bir insan haline gelebilir miyiz? Ne dersiniz?

Zoom üstünden gerçekleşen online seminerlerimizde, katılımcılar seminer esnasında görüş, soru ve paylaşımlarıyla renklenen, öğretici olduğu kadar da keyifli bir ortamı deneyimlemiş oluyorlar.

Online seminer hakkında bilgi ve kayıt için DM

Bergen Coşkun Özüaydın, 1998 İstanbul Üni. İngilizce İşletme bölümü mezuniyetinin sonrasında, reklam yazarlığı ve oyunculukla geçen bir dönemin ardından, 2008'de, Maltepe Üniv.'nde Felsefe ve Psikoloji bölümlerinden dereceyle mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Etik ve Uygulamalı Etik yüksek lisansını tamamlayarak, felsefe alanında doktorasını yapan Bergen, üniversitenin felsefe bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Öğrenme ve öğretme yoldaşlığına olan inancı ile 2019’da girdiği İstanbul Üniv. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde de öğrenciliği devam eden Bergen, edebiyatın içindeki felsefeyi araştırmakta ve harıl harıl felsefe çalışmaktadır.

Biletler

  • Dr Bergen Coşkun ile Spinoza

    ₺100,00
    Vergi: KDV dahil
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page