top of page

06 Eyl Paz

|

Online Zoom Semineri

Dr. Bergen Coşkun ile Homeros ve İlyada 1: Tanrılar ve İnsanlar Arasında

İlyada, bize insan olmanın kaderiyle ilgili ipuçları veriyor. Hektor’un dediği gibi: “Doğduğu günden beri, hiçbir insan kaçamaz kaderinden, ister korkak olsun ister yürekli”.

Dr. Bergen Coşkun ile Homeros ve İlyada 1: Tanrılar ve İnsanlar Arasında
Dr. Bergen Coşkun ile Homeros ve İlyada 1: Tanrılar ve İnsanlar Arasında

Saat ve yer

06 Eyl 2020 20:00 – 21:30

Online Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

Sadece Yunanlar ve Troyalılar arasındaki savaş değildir Homeros’un İlyada’sında anlatılan. Tanrılar ve insanlar arasında, kahramanlar ve korkaklar arasında, kadınlar ve erkekler arasında fırtınalı, inişli çıkışlı bir mücadeledir yaşanan. Ölümün ve kaderin kaçınılmazlığının, aşkın, acının, cesaretin, öfkenin, ihanetin, iyi ve kötü daha nice duygunun masalıdır anlatılan. İşte bu yüzden İlyada, yazılışından binyıllar sonra bile insan dünyasına ışık tutmaya devam ediyor ve İlyada’yı okumadan insanı anlamak mümkün değil gibi görünüyor. İlyada, bize insan olmanın kaderiyle ilgili ipuçları veriyor. Hektor’un dediği gibi: “Doğduğu günden beri, hiçbir insan kaçamaz kaderinden, ister korkak olsun ister yürekli”. Bergen Coşkun Özüaydın, 1998 İstanbul Üni. İngilizce İşletme bölümü mezuniyetinin sonrasında, reklam yazarlığı ve oyunculukla geçen bir dönemin ardından, 2008'de, Maltepe Üniv.'nde Felsefe ve Psikoloji bölümlerinden dereceyle mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Etik ve Uygulamalı Etik yüksek lisansını tamamlayarak, felsefe alanında doktorasını yapan Bergen, üniversitenin felsefe bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Öğrenme ve öğretme yoldaşlığına olan inancı ile 2019’da girdiği İstanbul Üniv. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde de öğrenciliği devam eden Bergen, edebiyatın içindeki felsefeyi araştırmakta ve harıl harıl felsefe çalışmaktadır.

Biletler

  • Online Kayıt

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺110,00
    Vergi: +₺8,80 KDV
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page