top of page

04 Eki Paz

|

Online Zoom Semineri

Doç. Dr. Bergen Coşkun ile Hayatın Sınırlarında Karl Jaspers

"Sonbaharda Felsefe" serimiz "Varoluşçu" felsefeyle başlıyor. Yaşam, biz ondan her ne yaparsak ona dönüşür ve insan yaşamını dönüştürmek için düşündüğünden çok daha özgürdür. O halde var mısınız varoluşçu felsefeyle kendinizle yüzleşmeye?

Doç. Dr. Bergen Coşkun ile Hayatın Sınırlarında Karl Jaspers
Doç. Dr. Bergen Coşkun ile Hayatın Sınırlarında Karl Jaspers

Saat ve yer

04 Eki 2020 20:00 – 21:30 GMT+3

Online Zoom Semineri

Etkinlik hakkında

Felsefe yapmanın ve felsefe okumanın bir mevsimi yoktur yok olmasına ama, olsaydı eğer, kuşkusuz sonbahar olurdu felsefenin mevsimi. Yaz mevsiminin tatlı rehaveti bitip de güneşin ışıkları çekilince, yaşam insanı düşünmeye ve felsefeye çağırır sanki. Sonbahar, kendine çekilme, kendini dinleme ve kendini keşfetmenin mevsimidir ve bu keşfetme yolculuğunda felsefe, insanın en iyi yol arkadaşıdır. "Sonbaharda Felsefe" serimiz "Varoluşçu" felsefeyle başlıyor. Yaşam, biz ondan her ne yaparsak ona dönüşür ve insan yaşamını dönüştürmek için düşündüğünden çok daha özgürdür. O halde var mısınız varoluşçu felsefeyle kendinizle yüzleşmeye? Önümüzdeki beş seminerde, beş konuyu, beş felsefeci etrafında işleyeceğiz. (26 Eylül, Cumartesi) 1. Hiçliğin Kıyısında: Martin Heidegger (4 Ekim, Pazar) 2. Hayatın Sınırlarında: Karl Jaspers (11 Ekim, Pazar) 3. Özgürlüğe Mahkum: Jean-Paul Sartre (18 Ekim, Pazar) 4. Bir Yabancı Gibi: Albert Camus (25 Ekim, Pazar) 5. Kadınlık, aşk ve felsefe: Simone de Beauvair (seminerlerimiz seri halinde takip edilebildiği gibi, bağımsız olarak tek bir seminere de rahatlıkla katılınılabilinir. Ayrıca geçmiş seminerlerin video kayıtları web sitemiz misalatolye.com'dan kiralanabilir. )

Biletler

  • Online Kayıt

    Kayıt olduğunuz bu seminer için, ilgili etkinlik günü öğlen tarafınıza whatsapp üzerinden bir zoom link'i gönderilecektir. Zoom uygulamasını akıllı telefon ve tabletlerinizde, veya PC veya MAC laptop'larınızda kullanabilirsiniz. Hazırlık olarak uygulamayı (veya programı) cihazınıza kurmanızı öneririz. Seminer öncesinde veya seminer esnasında olası teknik bir ihtiyaçtan ötürü bizimle irtibata geçmek isterseniz, +90 532 373 4100'dan bize ulaşabilirsiniz. Misal Atölye

    ₺120,00
    Vergi: +₺9,60 KDV
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Etkinliği paylaş

bottom of page